Metodologija
Metodika
Revitonica – tai naujos kartos inovacinė veido ir kaklo mankšta.
Teorinė Revitonica metodo bazė yra sukurta remiantis Tomo Majerso (Thomas Myers) „Anatomijos traukiniai“ tensegriti sistemos idėjomis, kurios teigia, kad organizmo kaulų ir raumenų sistema yra subalansuota biomechaninė struktūra.
Tai, kad žmogus turi dvipusę (veidrodinę) simetriją (nežiūrint į kai kurias išimtis: neporiniai organai, kairiojo ir dešiniojo galvos smegenų pusrutulių darbąs ir su tuo susiję paradoksai) yra pirmoji sąlyga jo išgyvenime gravitacijos sąlygomis. Tam, kad žmogus visiškai atsilaikytų žemės traukos jėgoms, reikalinga antra sąlyga: gyvo, judančio organizmo (koks ir yra žmogus) sugebėjimas palaikyti ir reguliuoti šią simetriją. Tuo, kaip žinia ir „užsiima“ tensegriti sistema – raumenų – fascijų suspaudimo, ištempimo ryšio reguliavimo sistema.
Revitonica pratimai paremti osteopatijos principais („atvirkštinės“ osteopatijos technikos), pasitelkus gamtos sukurtą organizmo savireguliacijos sistemą, šalina raumenų spazmus.
„Atvirkštinės“ arba netiesioginės gydymo technikos yra visiškai saugios, kadangi jos yra nukreiptos į pačią kūno savireguliacijos sistemą lokaliame, globaliniame lygmenyje, nesistengiant „nurodyti“ kur ir ką „judinti“. Technikų pagrindas – hipertonuse esančių raumenų refleksinis „atjungimas“ ir fascijų „išlaisvinimas“. Pratimų atlikimo esmė – nustatyti raumens spazmą ir jį dar labiau sustiprinti iki maksimumo. Pasiekus maksimumą organizmui tarsi „atsiveria akys“ ir jis pradeda „matyti“ kur čia problema. T.y., kai patologinis spazmas dar labiau sustiprinamas, savireguliacinė sistema refleksiškai ima spręsti sveikatinimo užduotį – „atjungti“ spazmuotą raumenį, „ieškoti“ palankesnių, ne stresinių, saugių stuburo, kaulų ar organų padėčių.
Būtent ši technika buvo aprobuota autorės Natalijos Osmininos savikorekcijos tikslams. Daugumos Revitonica pratimų pagrindas yra spazmuoto raumens sutrumpinimas t.y. suspaudimas iš abiejų jo pusių iki maksimalios raumens galimybės susitraukti ir tokios pozicijos išlaikymas 30 sekundžių. 30 sekundžių – tai empiriniu būdu paskaičiuotas laikas, reikalingas tam, kad spazmuotas raumuo galėtų „išsivaduoti“ iš patologiškos įtampos, atsipalaiduoti ir natūraliu būdu pasiektų balansą.
Tokia technika nėra statinė. Atrodytų statinio raumenų suspaudimo metu organizmas atlieka „persiorientavimą“, stengdamasis priimti teisingą (pagal jo supratimą) sprendimą, todėl tokio suspaudimo metu jaučiamas laisvas judėjimas. Šis „persiorientavimas“ (judėjimas) gali pasireikšti audinių vibracija, pulsacija, taip pat galimu šilumos pojūčiu (taip, pašalinus spazmą, atstatomas kraujo tekėjimas dėl spartaus kraujagyslių išsiplėtimo).
Pagrindinį Revitonica algoritmą sudaro trys etapai:
- Raumens suspaudimas 30 sekundžių
- Raumens ištempimas
- Fiksacija
Revitonica yra paremta biomechanikos, biohidraulikos, teorinės mechanikos ir pagrindiniais osteopatijos principais. Taikant Revitonica metodą svarbu žinoti anatomijos pagrindus, suprasti amžiaus nulemtų kaulų – raumenų deformacijų priežastis.
Pagrindinis Revitonica principas – dirbti su deformacijų priežastimis, o ne su jų pasekmėmis.
Metodo unikalumas tame, kad į žmogaus organizmą žiūrima kaip į vientisą sistemą, todėl siekiant pašalinti amžiaus nulemtus išorinis defektus, žvelgiama giliau ir ieškoma gilesnių priežasčių, kurios, manoma, slepiasi po stuburo pažeidimais ir deformacijomis.
Revitonica užduotis yra normalizuoti ir optimizuoti žmogaus organizmo nervų, kraujotakos ir raumenų – fascijų sistemas. Darbo su raumenimis tikslas – sureguliuoti įtampos balansą. Atpalaiduojant įtemptus raumenis, organizmas pats sureguliuoja raumenų tonusą, „patempdamas“ silpnus iki reikiamo lygio. Hipertonuso nebuvimas leidžia raumenims automatiškai įgyti fiziologinį tonusą, išsilaisvinti iš bereikalingos apkrovos.
Siekiant atkurti ir išsaugoti pilnavertišką raumenų inervaciją, Revitonica sistemoje didelis dėmesys yra skiriamas stuburo kaklinės dalies korekcijai. Rankomis atliekant pratimus, pašalinus raumenų spazmus ir blokus, atsipalaiduoja kraujagyslių sienelės, kurios buvo spaudžiamos ir taip pagerėja kraujotaka, aktyvėja kraujagyslių veikla. Taip pat, atsipalaidavus raumenims ir jų sistemoms yra koreguojama ir limfosistemos veikla. Limfa gali laisvai tekėti, taip šalindama toksinus iš organizmo. Tokiu būdu gerėja audinių drenažas ir pamažu išnyksta toksinų sankaupos.
Plataus spektro rezultatai, pasiekiami atliekant Revitonica pratimus, paaiškinami tuo, jog yra harmonizuojama visų sistemų veiklos – miofascijinė, nervų, kraujagyslių sistemos.
Revitonica pratimų atlikimas tiesiogiai neveikia giluminių visų minėtųjų sistemų sluoksnių, o koreguoja pastarąsias per jų jungtis. Svarbiausia, jog atliekant Revitonica pratimus, palaipsniui, bet ilgam „įsijungia“ savireguliacijos sistema.
Pirmasis ir svarbiausias pratimų etapas Revitonica sistemoje, siekiant panaikinti senėjimo proceso nulemtus veido defektus, yra skirtas stuburui, jo korekcijai. Raumenų struktūrų disbalansas, to pasekoje atsiradę kaulų – raumenų struktūros pakitimai dėl padidinto spaudimo, sukelia riziką degeneracijos proceso atsiradimui ir dėl šios priežasties atsiradusiems pakitimams įvairiose kūno zonose. Praktiškai atliekant Revitonica pratimus yra galimybė „suminkštinti“ nutolinti Gamtos užprogramuotus „gedimus“ organizmo reguliavimo bei balansavimo darbe.
Atliekant pratimus, efektyviai panaikinami raumenų spazmai, kas sąlygoja balanso tarp lenkiamųjų ir tiesiamųjų raumenų atstatymą. Dėka to, visi, kurie sistemingai treniruojasi pagal Revitonica sistemą, sugeba pakoreguoti stuburo fiziologinį linkį, sumažinti arba visiškai panaikinti hiperlordozę arba kifozę bei kitas judamojo aparato problemas.
Stuburo kaklinės dalies fiziologinio linkio korekcija normalizuoja galvos kraujotaką.
Stuburo kaklinės dalies slanksteliai labai dažnai nukenčia gimdymo metu. Stuburo kaklinės dalies deformacija gali nulemti arterijų, maitinančių galvos smegenis suspaudimą, kas gali tapti priežastimi pažeidžiant kaukolės – smegenų nervus, inervuojančius kramtomuosius raumenis. Dėl to vieni nervai gali tapti mažiau pralaidūs (kas sąlygoja inervuojančių raumenų tonuso sumažėjimą), kiti, atvirkščiai daugiau pralaidūs, todėl iššaukiantys pirminį gretimų raumenų hipertonusą.
Stuburo pirmais slankstelis, atlantas jungiasi su judriu kaukolės sąnariu, kuris atkartoja visą stuburo biomechaniką, bioritmą. Todėl per stuburą visos „bėdos“ persiduoda atraminiam – judamajam aparatui. Tai gali būti ir skoliozė, skirtingas kojų ilgis, dubens kaulų pasislinkimas ko pasekoje ir gimdos pasislinkimas bei vaisiaus patologijos, paveldėtos iš motinos.
Stuburo iškrypimai, jo deformacijos ( ypač kaklinėje ir krūtininėje jo dalyje) tiesiogiai sustiprina amžiaus nulemtas veido senėjimo deformacijas.
Esant viršutiniam sindromui, kuriam būdingas susikūprinimas, galvos palinkimas žemyn ir pirmyn, kaklo raumenų persitempimas, atsiranda veido apatinės dalies minkštųjų audinių apdribimas pagurklio zonoje.
Galvos sukamojo raumens spazmas, įtampa, sutrikdo kraujo patekimą į galvą. Tokiu atveju kaklas tampa stambus, storas, oda, esanti šioje zonoje – glotni. Priešingai, nei veido oda – negaudama reikiamo kiekio maitinamųjų medžiagų, ji tampa suglebusia ir raukšlėta.
Atliekant Revitonica pratimus, yra atstatomas raumenų balansas bei koreguojama hiperlordozė. Pakitus kaklo ilgiui, jam pailgėjus, yra išgaunamas stuburo diskų elastingumas, taip atkuriama jų amortizatorinė funkcija, leidžianti laisvai tekėti kraujui į galvą arterijomis. Nuo raumenų būklės priklauso kalcio sankaupų kiekis kaulinėse struktūrose. Įrodyta, jog kaulai, aprūpinami mažu kiekiu reikiamų medžiagų, džiūna. Įvairūs raumenų struktūros ar funkcijos nukrypimai nuo normos skatina kaulų rezorbciją, taip vadinająmą antrinę osteoporozę.
Revitonica metodo tikslas – pašalinti raumenų hipertonusą, norint atkurti odos, raumenų, kaulų – viso to nuo ko priklauso žmogaus sveikata ir grožis, kraujotaką (Osminina, Ревитоника: Повернуть время вспять, 2011, 12-67 p.).
Apibendrinant galima teigti, kad stuburo kaklinės dalies ir veido raumenų deformacijų koregavimo būdų yra daug ir įvairių. Vienas dažniausiai naudojamų – masažas, kurio pagrindinis poveikis pasižymi atpalaiduojamuoju ir raminamuoju poveikiu (psichosedatyvinis efektas). Masažas skiriasi atlikimo technika, netradicinėmis ar klasikinėmis kryptimis, efektyvumu ir kt. Daugelis autorių pabrėžia gydomosios mankštos, fizioterapijos bei osteopatijos teigiamą poveikį minėtoms deformacijoms šalinti. Osteopatijos pagrindu veikiantis Revitonica metodas laikytinas naujos kartos stuburo kaklinės dalies ir veido raumenų deformacijų koregavimo būdu.